vidoport.com üzerindeki İzleme Listelerini nasıl oluşturursunuz?

vidoport.com 'un yeni tasarıma geçmesiyle birlikte, yeni eklene bir özellik olan İzleme Listeleri oluşturma özelliğini nasıl kullanırsınız.

vidoport.com üzerinde bulunan çok sayıdaki eğitim seti arasında kaybolmamak, seçtiğiniz setleri gruplayarak, öğrenme planlamanızı yapmak için kullanabileceğiniz çok güzel bir özellik eklendi. Artık vidoport üzerindeki eğitim setlerini gruplayabiliyorsunuz.  Grupladığınız bu setlere, istediğiniz bir ismi vererek, izleme listelerinizi oluşturabiliyorsunuz. Bu izleme listelerinizi diğer eğitim setlerinden ayırabilir, eğitim seti ekleme/çıkarmayı istediğiniz gibi yapabilirsiniz. 

vidoport.com'a giriş yaptıktan sonra, Eğitimlerim paneline geldiğinizde, ekranın ortasında yer alan başlıkları görmüşsünüzdür. Burada yer alan:

Tümü: Site üzerinde yer alan ve satın aldığınız üyelik türüne göre izleyebileceğiniz tüm eğitim setlerini gösterir. 

İzleme Listeleri: Setleri istediğiniz sırada izlemek için, kendi oluşturduğunuz izleme listelerinin bulunduğu başlıktır. Burada oluşturduğunuz izleme setlerini görebilir, isimlerini değiştirebilir, izleme listelerine eklediğiniz eğitim setlerini çıkarma ve İzleme listelerini silme işlemlerini yapabilirsiniz. Bir izleme listesini sildiğinizde setler silinmez. 

Favoriler: Favori olarak belirlediğiniz eğitim setlerini buradan görebilir ve daha hızlı erişebilirsiniz. 

Gizlenenler: Eğitim setlerinin kalabalığını azaltmak için, daha sonra izlemek istediğiniz setleri yada izlemek istemediğiniz setleri gruplama özelliği sayesinde gizleyebilirsiniz. İzleme Listeleri Oluşturmak

vidoport.com üzerindeki eğitim setlerinden yararlanarak, izleme listeleri oluşturmak için,

1- İzleme listesi oluşturmaya başlayacağınız eğitim setinin üzerindeki ... ifadesine tıklayın ve + Yeni İzleme Listesi Oluştur ifadesine tıklayın. 
Karşınıza açılan pencereden, izleme listenizin adını ve açıklamasını yazın. Örnek olarak, Dashboard Raporlama konularını kapsayan eğitim setlerinden bir izleme listesi oluşturacaksanız, aşağıdaki gibi düzenleyebilirsiniz. 2- Kaydet düğmesine bastığınızda, İzleme listesini oluşturmuş olursunuz. 

3- İzleme listesini oluşturduktan sonra, sırayla bu izleme listesine dahil etmek istediğiniz setlerin yanındaki ... ya tıklayarak, setleri bu izleme listelerine eklemeniz gerekir. İzleme Listelerinizi Görmek, Düzenlemek ve Silmek

Oluşturduğunuz izleme listelerinin adını değiştirmek, silmek, eklemiş olduğunuz eğitim setlerini çıkarmak için, Oturumunuzu açtıktan sonra, Eğitimlerim ekranındaki İzleme Listeleri başlığına tıklamanız gerekir. İzleme listeleri başlığına tıkladığınızda, oluşturduğunuz izleme listeleri görünecektir. 


İzleme listeleri ekranındaki, oluşturduğunuz izleme listelerinin yanındaki düzenleme ve silme seçeneklerinden yararlanarak, oluşturduğunuz izleme listelerinin adını değiştirebilir veya silebilirsiniz. 


 

Bu makale 462 kişi tarafından okundu