vidoport.com üzerindeki uygulama dosyalarına nasıl erişiriz.

Yeni tasarımında vidoport.com üzerindeki eğitim dosyalarına nasıl erişiyoruz.

vidoport.com'un yeni tasarımı 19 Mayıs 2019 itibariyle devreye girdi. Ders izleme mantığından set izleme mantığına geçiş yaptığımız tasarımımızda, üyelerimiz eğitimleri izleyebilmeleri için öncelikle sisteme giriş yapmaları ve Eğitimlerim başlığına tıklamaları gerekiyor. Eğitimlerim sayfasından da üyelik türlerine göre eğitimleri izleyebiliyor, İzleme listeleri oluşturabiliyor ve istemedikleri setleri de gizleyebiliyorlar. 

vidoport üzerindeki eğitim dosyalarımzı iki farklı şekilde barındırılıyor. Özellike önceden yüklenmiş eğitim videolarımızın için, örnek dosyalarımız Eğitim dosyalarımız başlığının altında toplanmıştı. Son dönemlerde site üzerinde yaptığımız değişiklik ile, eğitimin dosyasını derse özel yüklemeye başladık. Yeni tasarımımızda derse özel yüklenen dosyaları, eğitim dersinin yanında görebiliyorsunuz, ama önceden eğitim videosunun içindeki eğitim dosyalarını eskisi gibi göremiyorsunuz. Eski dosyalarımızı sıkıştırılmış bir klasörde toplayarak, indirme linki olarak sizlere sunduk. 

Eğitim dosyalarımızı aşağıdaki anlatılan şekilde indirebilirsiniz. 

1- vidoport.com sayfasına giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bulunan Oturumu Aç düğmesine tıklayın.Mail adresiniz ve şifreni ile Oturumunuzu açın. Eğitimler sayfamıza yönleneceksiniz. Eğitimler sayfasında Eğitimlere ait kaynak dosyaları indirin. başlığına tıkladığınızda, örnek dosyaları sıkıştırılmış olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 
2. ve bundan sonra da dosyaların yükleneceği sistemimiz olan yöntem ise, dersi izlerken, eğitim dosyasını indirmeniz. Bu yapıyı, önceden dersi izlerken aşağıdaki sekmelerde Yeşil renkte Eğitim dosyası başlığı altında görüyorduk. 

Herhangi bir sete tıkladığımızda, o seti tam ekran olarak izlemeye başlıyoruz.  Bu ekranda farenizi ekranın üst tarafına getirdiğiniz zaman, dersin adını, kategorsini diğer derse gitme gibi seçenekleri görürsünüz. Burada bulunan ... ifadesine tıkladığınızda yan tarafa ders listesinin açıldığını görürsünüz. Yana doğru açılan ders listesinde gördüğünüz i harfleri, ders detayını verirken, dosya simgeleri ise örnek dosyayı indirebileceğinizi gösterir. Örneğin aşağıdaki eğitimde 4. derste olduğu gibi. 

 

Bu makale 941 kişi tarafından okundu