Çalışanların en çok ihtiyaç duyduğu ve öğrenmek istediği işlevlerin başında gelen ve Excel'in en çok kullanılan işlevli olan Düşeyara işlevinin eğitim videolarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. vidoport üzerinde ayrı bir eğitim seti olan A'dan Z'ye Düşeyara işlevi eğitim videoları ile Düşeyara işlevini kullanmayı, farklı dosyalar üzerinde Düşeyara kullanımlarını öğrenebilirsiniz.  
 

Excel'de DÜŞEYARA İşlevi nasıl kullanılır?  
Excel'in en çok kullanılan işlevlerinin başında gelen Düşeyara işlevi’nin kullanımını nasıldır. Düşeyara fonksiyonu nasıl kullanılır. Aradığınız bir değeri başka bir tablodaki karşılığını bularak getiren Düşeyara işlevinin kullanımı ve anlatımı.
 

Excel Düşeyara nasıl kullanılır- Düşeyara videolu anlatım 
Düşeyara fonksiyonunun kullanımı. Aradığınız değerlere ulaşmak için kullanılan Düşeyara işlevinin anlatımı. İki ortak alandan yararlanarak aradığınız bir değeri bulmak için Düşeyara işlevinin kullanımı.
 

Excel Düşeyara fonksiyonu kullanımı nasıldır? 
Excel'in en sık kullanılan işlevlerinden olan DÜŞEYARA İşlevi ve kullanımı. Düşeyara işlevini kullanarak aradığınız bir değeri nasıl bulursunuz. 
 

İki ayrı tablodan verileri DÜŞEYARA ile Birleştirmek 
İki farklı Excel tablosu arasında Düşeyara işlevini nasıl kullanırsınız. Farklı tablolar arasında bağlantı kurmak için Düşeyara işlevini kullanma. İki farklı Excel tablosunda, tablolardaki ortak alanlardan yararlanarak Düşeyara işlevini kullanmak.
 

Excel'de Eğer işlevine gerek kalmadan Düşeyara işlevini kullanmak 
Excel'de çok sayıda Eğer işlevini kullanacaksanız, Düşeyara işlevi işinize yarayabilir. İç içe çok sayıda şarta bağlı değeri getirmek için İç içe Eğer işlevini kullanmak gerekirse, Düşeyara’nın 1 parametresini kullanarak aradığınız sonuca daha hızlı ulaşmak.
 

İki Excel dosyası arasında Düşeyara işlevi nasıl kullanılır? 
İki farklı Excel dosyası arasında ortak alanlardan yararlanarak Düşeyara işlevi ile aradığınız bir değeri başka bir Excel dosyasından nasıl getirirsiniz. Farklı Excel dosyaları arasındaki ortak alanlardan yararlanıp, Düşeyara ile sonuca ulaşmak.
 

Excel'de Düşeyara ile 1,2,3... değerleri listelemenin yolu 
Excel'de Düşeyara işlevi ilk bulduğu değeri getirir. Düşeyara kullanarak 2. 3. değerleri nasıl bulursunuz. Düşeyara işlevini kullanarak 2. Sıradaki değerleri nasıl bulursunuz.
 

Excel'de DÜŞEYARA'daki #YOK Hatasını Gizlemek 
Excel de Düşeyara işlevini kullandığımızda ortaya çıkan #YOK hatasını gidermek için neler yapmalısınız. #YOK hatasını gidermek için EĞERHATA işlevinin kullanımı. #YOK hatası yerine 0 veya istediğiniz bir değeri yazdırmak için EĞERHATA işlevinin kullanımı.
 

Excel'de Özel Filtre ekranları oluşturmak için Düşeyara işlevini kullanmak 
Excel'de Filtreleme özelliğini nasıl kullanırsınız. Seçtiğiniz bir değere bağlı değerleri ayrı bir alana yazdırmak için Eğersay, Düşeyara ve Sütun işlevini kullanmak. Eğersay işlevi, Düşeyara işlevi ve Sütun işlevlerinin kullanımları.
 

DÜŞEYARA İşlevinin Acemi-Usta-Uzman düzeyinde kullanımı 
Excel'in en çok kullanılan işlevlerinden olan DÜŞEYARA işlevinin 3 farklı kullanımı. Düşeyara işlevini kullanırken Acemi, Usta, Uzman düzeyindeki bilgilerden hangisine sahipsiniz.
 

Birden fazla Düşeyara işlevini kullanmak 
Excel'den farklı sayfalardan veri getirmek için birden fazla DÜŞEYARA işlevini nasıl kullanırsınız. İç İçe Düşeyara işlevini nasıl kullanırsınız. Birden fazla Düşeyara fonksiyonunun kullanım eğitimleri.
 

Stok isimlerinin yanına, numaraları DÜŞEYARA ile getirtmek 
Düşeyara, Kırp İşlevleri ile Stok listelerininde stok kart numaralarını Düşeyara ile getirtmek. Düşeyara işlevi kullanımı.
 

DÜŞEYARA ile aralıktaki en yakın değeri bulmak 
Düşeyara işlevini kullanarak iki değer arasındaki değeri buldurabilirsiniz. DÜŞEYARA işlevinin sonunda 1 veya 0 kullanmadan işlem yapmak.
 

Düşeyara ile sayı aralıklarındaki değerleri bulmak 
Düşeyara ile iki sayı aralığındaki değerleri bulmak nasıl yapılır.
 

Düşeyara-Veri Doğrulama ile Listeler İle Çalışmak 
Excel Düşeyara-Veri Doğrulama ile Listeler İle Çalışmak.
 

Excel'de Düşeyara İşlevinde 1-DOĞRU Parametresi nerelerde kullanılır? 
Excel'in en çok kullanılan işlevlerinden olan Düşeyara işlevini kullanırken, genel olarak tam eşleme için 0 -  YANLIŞ parametresi kullanılır.  1 - DOĞRU parametresi nerede kullanılır?
 

Excel' de Ab, AB, aB gibi ifadeleri Düşeyara ile buldurmak 
Excel'de Düşeyara işlevini kullanırken Ab, AB, aB gibi ifadeleri nasıl buldurursunuz. Düşeyara eğitim videosu
 

Excel'de Düşeyara ile Stok değerlerini getirmek 
Excel'de Düşeyara ile Stok değerlerini nasıl getirirsiniz. Excel'de Stok takibi yaparken, Stok kodlarının yanına stok isimlerini nasıl getirirsiniz. 
 

Düşeyara İşlevi İle sadece iş günlerini listelere getirmek 
Excel Düşeyara İşlevi İle sadece iş günlerini listelere getirmek
 

İki farklı Excel dosyası arasında Düşeyara işlevini kullanmak 
İki farklı Excel dosyasındaki ortak alanlardan yararlanarak Düşeyara işlevini kullanarak verileri nasıl bulursunuz? Farklı Excel dosyalarındaki ortak alanlardan yararlanarak aradığınız değeri başka bir dosyada bulmak ve kullanmak için Düşeyara işlevinin kullanımı.
 

Excel Düşeyara ile farklı Excel dosyalarındaki bilgileri başka bir dosyaya getirmek 
Excel Düşeyara ile farklı Excel dosyalarındaki bilgileri başka bir dosyaya getirmek için Düşeyara işlevinin kullanımı
 

Excel'de Düşeyara işlevinde 1 parametresinin hesaplamalarda kullanımı 
Excel'de Düşeyara işlevinde 1 parametresinin hesaplamalarda kullanımına farklı bir örnek. Alan hesaplamalarında Düşeyara işlevinin 1 parametresinin kullanmak
 

Aynı değerlerde Düşeyara işlevinin farklı sonuç bulmasını sağlamak 
Excel de Aynı değerlerde Düşeyara işlevinin farklı sonuçları bulmasını nasıl sağlarsınız. Aynı değerleri buldurduğunuzda Düşeyara işlevinin farklı sonuçlar vermesini sağlamak.
 

Real Time Web Analytics