Türkiye'nin en iyi Online Eğitim platformu

Excel neden bu kadar önemli? Excel’in İş Hayatındaki Önemi Nedir?

Excel neden bu kadar önemli? Excel’in İş Hayatındaki Önemi Nedir?
14 Eylül, 2022 Excel Eğitimi Ömer BAĞCI

Excel neden bu kadar önemli? Excel’in İş Hayatındaki Önemi Nedir?

Excel Nedir?

Microsoft Excel, Verilerimizi tuttuğumuz, hesaplamalar yaptığımız, raporlar oluşturduğumuz kullanımı oldukça kolay olan bir bilgisayar programıdır. Microsoft tarafından geliştirilen Excel programı, işlemleri hızlı ve hatasız yapması, uzun formül ve hesaplamaları kolaylıkla yapması, verilerimizi görselleştirmesi, işletmemizin gelir gider gibi durumlarını göstermesi gibi birçok konuda kullanıcıların kullanmaktan vazgeçemediği bir programdır. 

Excel İş hayatında neden bu kadar önemli?

Excel’in iş hayatındaki önemi hemen hemen her sektörde kullanılmasından dolayı oldukça yüksektir. Çoğu iş türünün mülakatında kişinin Excel bilip, bilmediği sorulmaktadır. Profesyonel hayata daha güçlü adım atmak veya bulunduğunuz konumu yükseltmek istiyorsanız, Excel öğrenmek hayallerinizi gerçekleştireceğiniz yolda sizin için büyük bir adım olacaktır. Özellikle finans ve muhasebe alanlarında çalışan bir iş dalına sahipseniz ya da işinizin belirli bölümünde finans ve muhasebe varsa, Excel sizin mesleğinizin belki de en önemli parçalarından birisi olacaktır. Excel’in iş hayatındaki kullanımı sadece finans ve muhasebe alanları ile sınırlı değildir, İnsan kaynakları, Kalite kontrol, Üretim, Stok Takip gibi birimlerin tamamında çalışanlardan Excel bilmeleri istenmektedir.

Patronlar tarafından aranan eleman olun! İşvereninize sunacağınız yeteneğiniz sayesinde mülakatlardan kolayca geçebilir, iş yerlerinin aranan çalışanı olabilirsiniz. Excel’i en etkin kullanan ve iş dünyasındaki yeri yadsınamaz olan 6 meslek grubunu görünce, Excel’in değerini daha iyi anlayacağınızı düşünüyoruz.

- Yatırım Bankacılığı Analisti: Şirketlerin birleşmesi, holdinglerin yatırımları gibi önemli konularda söz hakkı olan, yatırım bankacılığı analistleri Excel’i sular seller gibi bilmek zorundadır. Yaptıkları işlemlerin çoğunu, Excel tabanında gerçekleştirmektedirler.
- Yönetim Danışmanlığı: Yönetim danışmanları tarafından Excel, veri toplamak ve verileri doğru bir şekilde analiz etmek için olmazsa olmaz programdır.
Muhasebeciler: Çalışma hayatında önemli rol oynayan, holdinglerin ve büyük firmaların vazgeçilmezi olan muhasebe mesleği çalışanları da hemen tüm işlerini Excel üzerinden halletmektedir.
Pazarlamacılar: Pazarlama sektörünün en önemli parçalarından bir tanesi MS Excel’dir. Excel’in iş hayatındaki önemi pazarlama sektöründe de oldukça mühimdir.
İş Zekası Analistleri: Yöneticilere doğrudan destek amaçlı çalışan bu meslek grubu, iş hayatlarının çoğu bölümünde Excel bilgilerinden yararlanırlar.
Yöneticiler: Şirket verilerini daha iyi bilmek ve ona göre bir yol haritası çizmek için, yöneticiler MS Excel alanında genelde uzmanlaşmış kişilerdir.

Milyon dolarlık şirketler bile Excel kullanmaya devam etmektedir. Peki, sizce neden MS Excel iş dünyasında halen bu kadar önemli bir yere sahip? Sorunun cevabını maddeler halinde aşağıda bulabilirsiniz.

- Excel tamamen dünya çapında olabilmiş bir yazılım türüdür.
Hemen her mesleki alanda Excel’in kullanımı işe pozitif yönde etki etmektedir.
Her seviyede kullanımda fayda sağlamaktadır. Excel’i bir muhasebeci ortalama düzeyde kullanabilirken, bir iş zekası analisti yüksek düzeyde karmaşıklık içeren işlemleri Excel sayesinde kolayca halledebilmektedir.
Kolay aritmetik çözümlemeler yapabilmemize olanak sağlamaktadır. İçerisinde bulunan formüller sayesinde bütün aritmetik işlemleri eğer iyi biliyorsanız, Excel’de yapabilirsiniz.
Analiz yapmak için geliştirilmiş tablolar oluşturabilirsiniz. Veri ile ilgili çalışan bir departmandaysanız, mutlaka Excel tablosu yorumlama yeteneğine sahip olmalısınız.
Excel’in iş hayatındaki önemi bunlarla sınırlı değil. Excel aynı zamanda insan kaynakları planlaması için de yaygın olarak kullanılmaktadır. 
Excel gerekli bir pazarlama aracıdır. Pazarlama yapan herkes Excel’in anlam ve önemini çok iyi bilmektedir.
Sizlere sunacağı imkânlar, neredeyse sonsuza yakındır.

İnsan kaynakları planlaması yapılırken, bütün çalışanlar ile ilgili gerekli bilgiler Excel sayesinde, insan kaynakları uzmanının önünde tablo halinde durabilir. Bu sayede uzun saatler alacak bir işlemi, 1-2 dakika içerisinde kolayca halledebilirsiniz. Sonsuza yakın bu imkânlar bütününü nasıl kullanacağınızı öğrenmek ister misiniz? Excel eğitiminizi bizden alırsanız, Excel’in tüm inceliklerini öğrenebilecek, kendinizden emin bir biçimde “ İleri düzey Excel Bilgisi Aranıyor” yazan iş ilanlarına başvuruda bulunabileceksiniz. vidoport online Excel eğitim sitesi sayesinde Excel’in ince ayrıntılarını bile öğrenebilirsiniz.

Excel’i Neden İleri Seviyede Öğrenmelisiniz?

10 Maddede Excel İleri Seviyede Neden Öğrenilmeli? :

- Hemen hemen her firma çalışanın Excel bilinmesi istenmektedir.
Rekabet yoğunluğundan dolayı öne çıkmak isteyen kişiler Excel’i iyi bilmelilerdir.
Excel’i ileri seviyede öğrendikten sonra yaptığınız işler, sizler için oldukça kolaylaşacaktır.
İş alana başvuruda kendinize olan güveninizi artırır.
Daha iyi iş fırsatlarını ayağınıza getirir.
Aranan eleman olma imkânını sizlere tanır.
Excel’i öğrenme sürecinde beyninizi de aktif olarak kullanacağınız için olaylara farklı açılardan bakabilme yeteneği sağlaması da muhtemel bir artısı olabilir.
Zamandan tasarruf, hayattaki en kıymetli varlığımız olan zamandan kazanırsınız.
Ekstra gelir, ileri düzey Excel bilgiliniz sayesinde freelancer olarak iş yapma olanağı da bulabilirsiniz.
Kişisel gelişim, kendinize harika yeni bir özellik katmış olursunuz.

Eğer kafanızda, Excel öğrenmek için çok mu geç kaldım? Şimdi öğrenmeye başlasam bir faydası olur mu? Excel öğrenmeye başlama işini nasıl hallederim? Tarzında sorularınız varsa, aşağıdaki maddeler sizin için biçilmiş kaftan niteliğinde olacaktır.

- Bu yazıyı okurken hangi gündeyseniz ve yine bugün Excel hakkında bir bilgi birikiminiz yoksa bugün Excel’i öğrenmeye başlamak için en iyi gündür. Bunu sakın ama sakın unutmadan bir an önce harekete geçmelisiniz. Harekete geçtikten sonra kendi gelişiminize, kendinizde şaşıracaksınız.
Makalemiz kaleme alınırken halen korona virüs salgını tüm dünyaya korku saçmakta. Kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerin başında ise uzaktan eğitim almak geliyor. Excel’i öğrenme işini, uzaktan eğitim alarak ve alanında uzman olan kişilere sorular sorma imkânı yakalayarak halledebilirsiniz.
Excel’in iş hayatındaki önemi kimse tarafından yadsınamaz. En basit düzeyden, en karmaşık işlemlere kadar Excel hemen hemen tüm meslek gruplarının gözdesi.
Şimdi öğrenmeniz de faydalı, yarın öğrenmeniz de ama en faydalısı hemen öğrenmek. Excel’i sular seller gibi öğrenmek oldukça uzun bir süreçtir, zaten herkes için de Excel’i sular seller gibi öğrenmek gerekmez. İhtiyacınız olacağını düşündüğünüz kadar Excel eğitimi alarak, kendinizi iş hayatında öne çıkarın.
Çok geç kalmadınız! Hiçbir şey için geç değil! Bu laflar klasik klişeler değil, hayatta duyabileceğiniz en doğru cümlelerdir. İnsan beyni gelişime aç bir organdır. Gelişime aç bir organ hiçbir zaman öğrenmekten uzaklaşmak istemez, onu öğrenmekten uzaklaştırdığını düşündüğümüz şey sadece alışkanlıklarımızdır. Sıradan olmayı bırakmak istiyorsanız, alışkanlıklarınızı kapı dışarı edin ve kendiniz için bir Excel seti alın.

Online Excel Eğitimleri ile Excel'i Öğrenin.

Online Excel eğitimleri için vidoport.com sitesi, Türkiye’de bulunan en iyi Excel öğretici sitesidir. İçeriğinde yüzlerce saatlik ders videosu bulunan bu site sayesinde sizlerde Excel’in diler işiniz ile ilgili, dilerse merakınız olan ve kendinizi geliştirmek istediğiniz konular ile ilgili olan kısmını kolay video anlatımları sayesinde öğrenebilirsiniz. Çevrimiçi Excel dersleri almak için yapmanız gereken işlemler çok kolay. İlginizi çeken konu başlığına tıklayın, ödemeyi gerçekleştirin ve öğrenin!

Excel Eğitimini Kimler Almalı?

- Excel eğitimi almak isteyen kişiler, ideallere sahip ve iş dünyasındaki başarısını artırmak isteyen kişiler olmadırlar.
Excel’e ilgi duyan kişiler de mutlaka bir altın bilezik olarak görüp, Excel eğitimini almalıdırlar. Unutmayın ki Excel, hemen her sektörde, üst düzey yöneticiler de dâhil olmak üzere pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.
Online Excel eğitimleri alarak, alanında uzmanlaşmak isteyen kişiler de bu kategoriye dâhillerdir.
Kariyer basamaklarında yükselmek, önünüzde ki Excel engelini kaldırmak ve Excel’i sevip, uygulamak için Excel eğitimlerimizi alabilirsiniz.
Aldığınız eğitimin başından, sonuna kadar alacağınız yol Online Excel eğitimleri almanıza kesinlikle değecektir.

Peki, çevrimiçi eğitimlerde tamamen başarıya ulaşmak için ne yapmalısınız? İşte maddeler halinde yapılması gerekenler;

- Online Excel dersinizi dinledikten sonra, bol bol pratik yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.
Çevrimiçi Excel eğitimleri esnasında not tutmak veya uygulama yapmak da oldukça önemlidir.
Bulunduğunuz sektörde daha iyi yerlerde olma fırsatını, Excel öğrenerek elde edebilecekleriniz arasında var olduğunu unutmayın ve ona göre düzenli alıştırmalar yapın.

Online Excel Eğitim Sitesi: vidoport

vidoport Online Excel Eğitim Sitesi sayesinde düşlediğiniz Excel bilgi ve birikimi bir tık uzağınızda. Kolay ödeme sistemi, güncel içerikler ve her sektöre uygun konu anlatım tarzları sayesinde gelişmeme problemini ortadan kaldıran, online eğitim sitesi sayesinde Excel öğrenebilirsiniz. Ömer Bağcı hocamızdan eşsiz Excel deneyimleri edinerek kişisel olarak gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.  Diğer çevrimiçi eğitim sitelerinin aksine eğitmenler tarafından net cevaplar bulabilirsiniz. Sorduğunuz sorular, işin bilirkişisine direkt olarak aktarılır. Sorularınıza kaliteli ve güvenilir cevaplar bulmak için de Vidoport online Excel eğitim sitesi tercihleriniz arasından sıyrılıp, tek tercihiniz olmalıdır. Çevrimiçi eğitimin faydalarını gün geçtikçe daha iyi görüp, daha iyi anlayacaksınız. Peki, neler çevrimiçi eğitimin faydaları arasında yer almakta?

Dilediğin yerde izleme: Çevrim içi eğitim sayesinde evinizde oturup dizi izler gibi, eğitim videolarınızı izleme imkânına sahip olursunuz.

Esneklik: Esneklik sayesinde kilometrelerce yol gitmeden, zaman kaybı yaşamadan doğrudan eğitiminize başlayabilirsiniz.

Aynı anda birden fazla öğretmene ve birden fazla bilgiye erişim: Klasik eğitimler genelde 1 öğretmen ve 1 kaynak tarafından anlatılırken, Vidoport Online Excel Eğitim Sitesi sayesinde çok fazla sayıda kaynağa anında erişiminiz olmaktadır.

Hava koşulları artık bir problem değil: Havanın yağmurlu, basık, sıcak, nemli, kasvetli, açık veya kapalı olması… Bunların hiçbiri artık önemli değil. Dilerseniz internet bağlantısı olan televizyonunuzdan, dilerseniz bilgisayardan, isterseniz de cep telefonu veya tabletten fark etmeksizin eğitim videolarını izleyebilirsiniz.

Farklı Öğrenme Tekniklerinin Uygulanabilir Olması: Hepiniz şu cümleleri duymuşsunuzdur; Kiminin görsel zekâsı yüksektir, kiminin işitsel zekâsı. Kimimiz bir kere dinler öğrenir, kimimiz ise görmeden anlayamaz. Farklı öğrenme tekniklerinin çevrimiçi Excel eğitiminde uygulanabilmesi sayesinde birçok kişi konuları daha iyi öğrenip, daha net kavrayabiliyor.

Düşük Maliyet: Maliyetin düşük olmasının en önemli nedeni, çevrimiçi eğitim sitelerinin kira, elektrik, su, doğalgaz gibi maliyetlerden uzak olmasıdır. Bu sebeplerden dolayı, fiziksel bir adrese gittiğinizde size söylenecek fiyatlardan çok daha azını sanal adreslerden bulabilirsiniz.

Öğrencilerde Gözlemlenen Performans Artışı: Dikkat çeken görseller ve ilgi çekici ders anlatımları sayesinde, Excel eğitimi esnasında öğrencilerde ciddi bir performans artışı gözlemlenmiştir.

Dilediğinde Yeniden İzleme Sistemi: Varsayalım ki derslerinizden birinde hiçbir şey anlamadınız veya derse tam odaklanamadınız. Bu varsayımlarımızın sonucunda klasik olan yüz yüze eğitimde konuyu öğrenmek için, kaynakları açıp tek başınıza anlamaya çalışmanız veya özel bir hoca ayarlayarak konuyu yeniden anlattırmanız gerekir.

Excel’de Kaliteli Eğitim: Online eğitim alırken en kaliteli Excel eğitimini de bizler sayesinde dilediğiniz kadar tekrar ile öğrenebilirsiniz. İleri düzeyde Excel bilgisine sahip olmak istiyorsanız, en çok ihtiyaç duyduğunuz Excel konularını sitemizden edinebilir ve öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Online Eğitim Korona Dostu: Günümüzde ki korona virüsünün yerini belki de yarın hiç bilmediğimiz bir virüs alacak. O yüzden, online eğitimlere dünya çapında hiç olmadığı kadar önem verilmiş durumda. Artık dünya sanal âlem üzerinden dönebilecek şekilde tasarlanıyor. Bu değişimi kaçırmadan, değişime ayak uydurursanız başarıyı yakalarsınız. Değişimi kaçıran kimseler, çağın gerisinde kaldıklarından dolayı, kişisel olarak pek uzun yollar ilerleyemezler.

En Başa Dön