Türkiye'nin en iyi Online Eğitim platformu

Power BI ADDCOLUMNS(), SELECTCOLUMNS(), DISTINCT(), VALUES() Fonksiyonları

Power BI ADDCOLUMNS(), SELECTCOLUMNS(), DISTINCT(), VALUES() Fonksiyonları
17 Eylül, 2023 Excel Eğitimi Ömer BAĞCI

Power BI ADDCOLUMNS(), SELECTCOLUMNS(), DISTINCT(), VALUES() Fonksiyonları

Power BI DAX Formülleri ile Verilerinizi Yeni Bir Boyuta Taşıyın

Veri analizinde güçlü bir çözüm olan Power BI & Query & DAX verilerinizi hacimli, komplike ve karmaşık halden basit, anlaşılır ve pratik hale getirerek özgün raporlar ve görseller oluşturmanıza olanak sağlar. Ancak Power BI'nin sunduğu tüm özellikleri ve fırsatları değerlendirebilmek için mutlaka DAX formülleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

DAX Formülleri ile Veri Analizi

Bu noktada karşımıza çıkan ve veri analizi dünyasında devrimsel nitelikte olan DAX (Data Analysis Expressions) formülleri, Power BI kullanıcılarına kendi iş süreçlerine ve ihtiyaçlarına en uygun analizler hazırlamalarını sağlar. Vidoport'un sunduğu Power BI DAX Formülleri eğitim seti, DAX formüllerinin detaylarını ve nasıl kullanılacağını adım adım anlatmaktadır.

Tablo Maniplasyon ve Filtre Fonksiyonları - ADDCOLUMNS(), SELECTCOLUMNS(), DISTINCT(), VALUES()

Veri tabloları üzerinde çalışırken en çok ihtiyaç duyacağınız konulardan biri de tablo yönetimi ve filtreleme fonksiyonlarıdır. Tablo Man. ve Filtre Fonk. - ADDCOLUMNS(), SELECTCOLUMNS(), DISTINCT(), VALUES() dersi, bu konuda gerekli tüm detayları ve teknikleri içermektedir. Bu ders ile tablo yönetimini ve filtreleme fonksiyonlarını kolayca öğrenebilir, Power BI'de veri tablolarınızı daha etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.

Veri analizi ve raporlama süreçlerinizi geliştirerek iş kararlarınızı daha güvenli ve hızlı bir şekilde almak için Power BI & Query & DAX Eğitimleri 'ni Vidoport'tan alabilirsiniz. Anahtar kelimeniz ne olursa olsun, bu eğitim seti ile veri analizi ve raporlama konusunda kendinizi geliştirebilir, kararlarınızı veriye dayanarak alabilir ve iş süreçlerinizi daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

Power BI DAX formülleri ve konularıyla alakalı tüm eğitimlere Vidoport üzerinden ulaşabilirsiniz. Dünya standartlarında bir eğitim alarak veri analizi konusunda profesyonelleşin ve verilerinizi yeni bir boyuta taşıyın!

En Başa Dön