İnsan Kaynaklarında Excel Uygulamları- Raporlamaları

Excel'de Çalışan listelerinden yararlanarak, Kıdem, Yaş, Ücret raporlarını nasıl oluştururuz.


Excel İnsan Kaynakları Uygulamaları ile Dashboard Raporlar Oluşturmak

Excel'in en yoğun kullanıldığı alanlardan birisi de İnsan Kaynakları alanıdır. İnsan Kaynaklarında çalışıyor veya çalışmayı düşünüyorsanız, iyi bir Excel kullanıcısı olmanız gerekir.  Excel'de çalışanların çalışma sürelerini tutmaktan, kıdem hesaplamalarına, Maaş aralıklarını belirlemeye kadar çok geniş bir alanda İnsan Kaynakları Excel tabloları oluşturabilirsiniz.  Oluşturduğunuz Excel listeleri ile çalışan sayılarınızın yıllar bazındaki değişimleri, bunların grafiklerini rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Excel İnsan kaynaklarından farklı olarak Maaş ve bodrolama alanında da yoğun olarak kullanılır. Günlük puantaj hesabı tutma, bunların toplam raporlarını oluşturma gibi işlemeri rahatlıkla yapılabilir. 

Yatay olarak olarak düzenlenen Puantaj tablolarını Özet Tablolara dönüştürerek, raporlama yapmak için aşağıdaki Excel eğitimini izleyebilirsiniz. Excel'de aşağıdaki gibi bir İnsan Kaynakları tablosu oluşturmanız mümkündür. Bu tablonun nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 


vidoport üzerine yeni eklenen eğitimimiz ile, çalışanlarınızın listelerinden yararlanarak, Yaşlarına, Cinsiyetlerine, Kıdem aralıklarına ve maaş aralıklarına göre Dashboard raporlamayı nasıl yapılacağı adım adım anlatıldı. vidoport üzerindeki İnsan Kaynakları eğitim setimiz ile, İk biriminde çalışanların ihtiyaç duyduğu Excel dosyalarına erişebilirsiniz.

Excel İnsan Kaynakları eğitim setimize göz atın.  

Bu makale 2199 kişi tarafından okundu