Türkiye'nin en iyi Online Eğitim platformu

Excel'de Yazdırma İşleminde Başlıkları Sabitleme Nasıl Yapılır?

Excel'de Yazdırma İşleminde Başlıkları Sabitleme Nasıl Yapılır?
02 Aralık, 2022 Excel Eğitimi Ömer BAĞCI

Excel'de Yazdırma İşleminde Başlıkları Sabitleme Nasıl Yapılır?

Yazdırma, PDF Kaydetme İşlemlerinde Başlıkları Sabitleme Nasıl Yapılır?

Excel’de yazdırma işleminde veya PDF Kaydetme işleminde, özellikle uzun listeleri yazdırırken başlıklarınızın her sayfanın başında çıkmasını isteyebilirsiniz. Başlıkların her sayfanın başında çıkmasını sağlamak için Sayfa Düzeni sekmesinde Yazdırma Başlıkları (Önceki versiyonlarda Başlıkları Yazdır) seçeneği kullanılır. 

Ctrl + P tuşlarına bastığınızda, ekrana gelen belgenin çok sayıda sayfadan oluştuğunu görürsünüz. Fare tekerleğinizi hareket ettirdiğiniz de başlıkların ilk sayfada göründüğünü, diğer sayfalarda başlıkların görünmediğini görürsünüz.

Başlıkların her sayfanın başında çıkmasını sağlamak için;

1- Sayfa Düzeni sekmesine tıklayın.

2- Yazdırma Başlıklarına tıklayın.

3- Üstte Yinelenecek Satırlar kutusuna tıklayın ve başlığınızın olduğu satırı veya satırlara tıklayın.

Tamam düğmesien tıkladıktan sonra ve Baskı Önizleme görünümüne geçtikten sonra başlıkların her sayfanın başında geldiğini görürsünüz. 

Üstte Yinelenecek Satırlar kutusuna tıkladıktan sonra, başlığınızın olduğu satırı veya satırlara tıklayıp, Tamam'a tıklarsanız, başlıkları her sayfanın başında çıkacak şekilde ayarlamış olursunuz. Ctrl + P tuşlarına bastığınızda ve tekerleği hareket ettirdiğinizde ise başlıkların her sayfanın başında geldiğini görürsünüz. 

 

 

 

En Başa Dön