Türkiye'nin en iyi Online Eğitim platformu

#### Excel Hatası Nedir? #### Excel hatası Ne Anlama Gelir?

#### Excel Hatası Nedir? #### Excel hatası Ne Anlama Gelir?
14 Ocak, 2023 Excel Eğitimi Ömer BAĞCI

#### Excel Hatası Nedir? #### Excel hatası Ne Anlama Gelir?

Excel ### Hatası Anlamı Nedir?

#### Excel hatası, bir hücrede görüntülenen sayının hücre boyutuna sığmadığı anlamına gelir. Bu genellikle, hücrenin sütun genişliğinin sayının formatına göre yeterli olmadığı durumlarda meydana gelir.

Örneğin, bir hücreye "01/01/2023" tarihini girerseniz ve hücrenin genişliği yeterli değilse, hücrede ##### sembolü görüntülenir. Bunun sebebi, tarih sayısının standart sayı formatından daha geniş olmasıdır.

Tarihlerin veya Rakamların bulunduğu hücrelerde, örneğin rakamları seçerek binlik basamaklarına ayırdığınızda veya bir sütunun genişliğini daralttığınız da #### hatası ile karşılabilirsiniz. Hücrelerde normal şekilde görünen rakamları, binlik basamaklarına ayırdığımız da hücre genişliğine sığmayarak, #### olarak görünebilir. 

Benzer şekilde tarih içeren bir hücreyi de darattığınızda #### işaretleri ile karşılaşabilirsiniz. Sütun Genişliğini ayarladığınızda ise ### hatasının düzeldiğini ve tarihlerin normal geldiğini görürsünüz.

Excel #### Hatası Nasıl Çözülür?

Excel'i kullanırken, sütun genişliğini daralttığınızda oluşan #### hatasını çözmek için basit bir yöntem vardır. #### hatasını gördüğünüz hücrenin bulunduğu sütunu genişlettiğinizde, #### hatasının düzeldiğini görürsünüz.

En Başa Dön