Türkiye'nin en iyi Online Eğitim platformu

Excel Pivot Tabloda başlıkları yenilemek

Excel Pivot Tabloda başlıkları yenilemek
18 Eylül, 2022 Excel Eğitimi Ömer BAĞCI

Excel Pivot Tabloda başlıkları yenilemek

Pivot Tabloda Başlıkların Her Sayfada Çıkmasını Sağlamak

İyi bir Excel kullanıcısı olmak için,  Excel'de Pivot Tablo oluşturma yöntemlerini mutlaka bilmelisiniz. Excel'de verilerinizi çözümlemek ve raporlamak için Pivot Tablolar mükemmel bir yoldur ve oldukça geniş bir alanda kullanılır.

Excel kullanıcılarının en sevdiği Excel özelliklerinden olan Pivot Tablolar, gerek günlük Excel kullanımında, gerekse Dashboard Rapolar oluştururken yoğun olarak kullanılır. Excel 2007 ve önceki versiyonlarda Özet Tablo olarak kullandığımız ama 2010 ve üstü Excel 2013, Excel 2016, Office 365 Excel paketlerinde Pivot Tablo olarak bilinen Excel özelliği, Excel kullanıcılarının vazgeçemediği bir özelliktir. 

➡ Excel'de Pivot Tablolar ile ilgili tüm eğitimleri vidoport üzerindeki A'dan Z'ye Pivot Tablolar eğitimlerini izleyebilirsiniz. Pivot Tablo dersleri ile Pivot Tablo oluşturma ve diğer Pivot Tablo kullanma özelliklerini öğrenebilirsiniz. 

Excel’de Pivot Table kullanımlarında genel olarak bilinmeyen özellikleri

Excel’de oluşturduğunuz Özet Tablolar’da geniş tablolar oluşturursanız, Baskı önizleme görünümünde veya çıktı aldığınızda başlıkların ilk satırda geldiğini ama diğer sayfalarda gelmediğini görürsünüz.Geniş listeler ile çalışırken, Sayfa Düzeni ayarlarında olduğu gibi, Pivot Table ayarlarında da başlıkların her sayfanın başında çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için Özet Tablo oluşturduktan sonra, oluşturduğunuz Özet Tablonun içinde Sağ butona basarak PivotTablo Seçenekleri ifadesine tıklayın. Açılan pencerede;

1- Yazdırma sekmesine geçiş yapın.

2- Yazdırma Başlıklarını Ayarla onay kutusunu onaylayın. 

3- Tamam düğmesine basın.

Pivot tablo içinde Baskı Önizleme yaptığınızda, başlıkların her sayfanın başında geldiğini görürsünüz.

Nasıl Yapılır: Excel’de Pivot Tablo’larda başlıkların her sayfanın başında çıkmasını sağlamak
 

En Başa Dön