Türkiye'nin en iyi Online Eğitim platformu

Mayıs-2020 Son haftasında vidoport üzerinde yeni eklenen eğitimler.

Mayıs-2020 Son haftasında vidoport üzerinde yeni eklenen eğitimler.
18 Eylül, 2022 Excel Eğitimi Ömer BAĞCI

Mayıs-2020 Son haftasında vidoport üzerinde yeni eklenen eğitimler.

vidoport eğitim videoları

Excel'de belirli bir aralıktaki değerleri saymak için Eğersay işlevinin Kaydır işlevi ile birleştirerek, seçtiğimiz bir ay değerin toplamını nasıl alırız. Seçtiğimiz ay değerinin toplamı, en büyük değeri, en küçük değerini bulmak ve Eğersay işlevinin içinde Kaydır işlevini kullarak, seçtiğimiz ay değerinin ortalamasının üstünde olan satış sayısını bulmak nasıl yapılır. Aşağıdaki eğitim videomuzda bu konu uygulamalı olarak anlatılmıştır. 

https://vidoport.com/excel-de-islevlerin-ortak-kullanimlari/egersay-ve-kaydir-islevi-ile-istenen-ayin-toplamlarini-almak

Excel'de seçtiğimiz değerelere göre dinamik-değişken verileri ve değişken Excel grafiklerini nasıl oluştururuz. Kaydır işlevinin kulanarak dinamik Excel listeleri ve Excel grafikleri oluşturmak için aşağıdaki eğitim ivdeomuzu izleyebilirsiniz. 

https://vidoport.com/excel-de-uzmanlasmak/dinamik-listeler-ve-dinamik-grafikler-olusturmak

Excel'de dinamik listeler nasıl oluşturulur. Değişken listeler eklemek için Kaydır fonksiyonunu nasıl kullanırsınız.  Kaydır işlevinin kullanımını da bu eğitim videomuzda öğrenebilirsiniz. 

https://vidoport.com/excel-arama-ve-basvuru-islevleri/kaydir-fonksiyonu-ile-dinamik-listeler-olusturmak

Excel'in en çok kullanılan özelliklerinden birisini olan Pivot Tablo kullanımı ile iligili yeni yüklenen eğitim videosunda, basit bir listeden Pivot tablo oluşturma ve oluşturduğumuz pivot tablo ile raporlama yapma detaylıca anlatılmıştır.

https://vidoport.com/excel-pivot-tablo-olusturma/pivot-tablo-raporlari-olusturmak

Excel Veri Doğrulama özelliğinde hücre içine yazdığınız değerlerin gelmesini sağlamayı nasıl yaparız. Veri doğrulama kullananların en çok şikayet ettikleri konulardan birisi olan hücre içine bir değer yazınca, sadece o değeri içeren hücrelerin listelenmesini Mbul, İndis, Kaçıncı, Eğersay gibi işlevler ile eski adıyla Office 365, yeni adıyla Microsoft 365 paketlerinde yer alan Benzersiz, Filtre, Sırala gibi işlevleri kullanarak nasıl yapabiliriz.

Kullandığınız versiyonun yeni versiyon mu? eski versiyon mu? olduğunu anlamak için Excel'de herhangi bir hücreye tıkayın ve =Ben yazın, Benzersiz yazısı geliyorsa, kullandığınız versiyon yeni versiyondur. Aşağıdaki her iki yöntem ile örneği yapabilirsiniz. 

Excel 2010-2013-2016 ve 2019 Versiyonu kullanıyorsanız aşağıdaki linkte tıklayabilirsiniz.

https://vidoport.com/excel-de-veri-araclari--gruplama--alttoplamlar-ile-calismak/veri-dogrulama-da-yazdigimiz-degerleri-listelemek

Excel 365 Paketi kullanıyorsanız aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://vidoport.com/a-dan-z-ye-ileri-duzey-excel/veri-dogrulama-da-yazdigimiz-degerleri-listelemek-1

Excel öğrenmek için vidoport.com üzerindeki Excel eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. vidoport sürekli güncellenen eğitimleri ile bilginizi taze tutar, bu sayede daha hızlı ve verimli çalışırsınız, zamanınız size kalır. 

Temel Orta Düzey Excel eğitimleri için https://vidoport.com/temel-orta-duzey-excel-2016-2019-office-365-excel

vidoport üzerindeki Ücretsiz eğitimlerimize göz atmak için aşağıdak linkte tıklayabilirisiniz. 

https://vidoport.com/ucretsiz-dersler

En Başa Dön