Excel'de Boş hücrelere istediğimiz değeri yazdırmak

Excel'de boş hücreler içeren bir tablada tüm boş hücreleri seçerek, istediğimiz değeri nasıl yazdırırız? Hızlı ve kolay bir şekilde boş hücreleri seçme ve istediğimiz değeri yazdırma işlemini nasıl yaparız?

Excel'de tablolarımızda boş hücrelere istediğiniz değerleri hızlıca yazmak için;

Tablonuzda boş kalan değerleri hep aynı değerleri girmeniz gerekebilir. Bu durumda:

  1. Boşlukların olduğu aralığı seçin.
  2. Giriş sekmesinin en sağında yer alan Bul ve Seç düğmesine tıklayın. Açılan pencereden Özel Git düğmesine tıklayın.
  3. Açılan pencereden Boşluklar seçeneğini seçin.
  4. Herhangi bir hücreye fare ile tıklama yapmadan, klavyeyi kullanarak istediğiniz değeri yazın ve Ctrl + Enter tuşuna basın

Boşlukların olduğu aralığı yada Ctrl tuşuna basarak aralıkları seçin.
Giriş sekmesinin en sağında yer alan Bul ve Seç düğmesine tıklayın. Açılan pencereden Özel Git düğmesine tıklayın.Açılan pencereden Boşluklar seçeneğini seçin.Herhangi bir hücreye fare ile tıklama yapmadan, klavyeyi kullanarak istediğiniz değeri yazın ve Ctrl + Enter tuşuna basın.

Seçmiş olduğunuz boşlukların yazdığınız değer ile dolduğunu görürsünüz.

vidoport üzerindeki boş hücreleri seçme ile ilgili eğitim videolarını izleyerek, bu konudaki bilginizi arttırın. vidoport üzerinde Excel kısayollar ve püf noktalar eğitimlerimiz ile Excel'in kısayollarını, püf noktalarını, bilinmeyen yönlerini öğrenebilirsiniz. Çok sayıda kısayol ve özellik barındıran Excel programını daha hızlı ve daha verimli kullanmak için, vidoport üzerindeki püf noktalar eğitimlerimizi izleyebilirsiniz. 


 

Bu makale 481 kişi tarafından okundu