Excel'de tarihler neden sayı biçiminde görünür?

Excel'de girmiş olduğumuz tarihlerin bazen sayı biçiminde karşımıza geldiğini görürüz. İlk başta garip gelen bu durum, aslında Excel'in tarihler üzerinde matematiksel işlemler yapabilmesi için gerekli bir yöntemdir.


vidoport.com üzerindeki İzleme Listelerini nasıl oluşturursunuz?

vidoport.com 'un yeni tasarıma geçmesiyle birlikte, yeni eklene bir özellik olan İzleme Listeleri oluşturma özelliğini nasıl kullanırsınız.


vidoport.com üzerindeki uygulama dosyalarına nasıl erişiriz.

Yeni tasarımında vidoport.com üzerindeki eğitim dosyalarına nasıl erişiyoruz.


Excel'de Veri Doğrulama’da Farklı Sütunları Baz Alarak Veri Girişini Kısıtlamak

Veri doğrulama özelliğinin güzel özelliklerinden bir tanesi de bir sütundaki ve-rileri baz alarak, başka bir sütuna veri girişini kısıtlayabilmektir.


Excel'de Koşullu Biçimlendirmeler ile satırdaki en yüksek değeri işaretlemek

Excel'in gelişmiş özelliklerinden olan Koşullu Biçimlendirmeleri kullanarak, bir satırdaki en yüksek değeri nasıl işaretleriz.


Excel Fatura numaralarını ayırdığımızda 0 (Sıfır) değerlerini korumak

Excel'de farklı muhasebe programlarından bilgi aktardığınızda fatura numaralarının seri ile numarasını ayırdığımızda, numaraların başında olan 0 değerlerini nasıl koruruz?


Excel'de Boşluklara İstediğiniz Değerler İle Doldurmak

Excel'de boş hücreleri istediğiniz değer ile nasıl doldurursunuz. Excel'de boş hücreleri hızlı bir şekilde doldurma nasıl yapılır.


Excel'de Ad Soyad Ayırma Nasıl yapılır?

Excel'de Ad ve Soyadların bulunduğu bir sütunda, Ad ve Soyadları nasıl ayırırız. Ad ve Soyadları ayrı sütunlara ayırmak için hangi özellik kullanılır?


Excel Toplama Formülleri nasıl kullanılır?

Excel'de en sık yaptığımız işlemlerin başında gelen Toplama formülleri nasıl kullanılır. Excel'de Topla, Etopla, Çoketopla gibi toplama formülleri kullanımı.


Excel Fiyat Endeksi nasıl hesaplanır?

Excel'de fiyatların ortalamalarından yararlanarak, fiyatların kendi arasındaki %'lik değişikliğini nasıl buluruz.